DUYURULAR


YÖDAK ÜYELİĞİ İÇİN BAŞVURU KABULÜ DUYURUSU

65/2005 sayılı KKTC Yükseköğretim (Değişiklik) Yasası çerçevesinde 20. Maddenin verdiği yetkiye dayanarak YÖDAK Üyeliğine yeni bir üye ve istifa eden üyenin yerine yeni bir üye, toplam 2 yeni üye seçimi için gerekli belgeler, başvuru ve değerlendirme ve seçim süreci ile ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir. YÖDAK üyeliğine aday olmak isteyen profesörlerin 24 Nisan 2017 - 8 Mayıs 2017 tarihleri arasında mesai bitimine kadar müracaatlarını YÖDAK’a iletmeleri gerekmektedir.

 

Adaylarda Aranan Nitelikler

65/2005 sayılı KKTC Yükseköğretim (Değişiklik) Yasası çerçevesinde adaylarda aranan nitelikler ekte belirtilmektedir. Ekteki belgeyi indirmek için tıklayınız...


YÖDAK Üyeliği İçin Başvuru Kabulü Belgesi. Belgeyi indirmek için tıklayın... 


YÖDAK Üyeliği Başvuru ve Değerlendirme Süreci. Belgeyi indirmek için tıklayınız...

KKTC YETERLİLİKLER BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

KKTC Yeterlilikler Çerçevesi Çalışmaları kapsamında, Sayıştay Başkanlığı Konferans Salonu’nda “KKTC Yeterlilikler Bilgilendirme Semineri”  gerçekleştirildi.  Seminere Üniversitelerimizin Rektör, Rektör Yardımcıları, Dekanlar ve KKTC Yeterlilikler Çerçevesi Çalışma Grubu katıldı. Seminerde Prof. Dr. Selda Önderoğlu tarafından "Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi ve Öğretim Programlarımız" başlıklı bir sunum gerçekleştirildi.  

Sunumu indirmek için tıklayınız...


YÖDAK Başkanı; YÖDAK, ÜAKK ve Rektörler toplantılarının sonucu olarak YÖDAK'ın dış değerlendirme ve akreditasyon kararları ile planlama, denetleme ve koordinayon kararlarının ayrıldığı iki formülü Meclis Komisyonuna önermiş, bu formüllerden iki ayrı kurul olması değil de YÖDAK altında bir kurul olarak dış değerlendirme ve akreditasyonun planlanması önerisi kabul gördüğünden YÖDAK kendilerinden istenmiş olan değişikliği  11,12,13 ve 14. maddeleri içerecek şekilde yapmış ve Meclis Komisyonuna sunmuştur. Ancak değişitirilmesi gereken maddelerden bazıları deşiklik yasa tasarısı kapsamında bulunmadığı için bu değişiklik yapılamamıştır. Yasa tasarısının çelişen, yoruma açık ve sorun oluşturabilecek maddeleri nedeni ile tümüyle elden geçirilmesi ideal olacaktır.

11,12,13,14. maddeleri ile ilgili çalışmayı indirmek için tıklayınız

.

YÜKSEKÖĞRETİM DEĞİŞİKLİK YASA TASARISI

Yükseköğretim Değişiklik Yasa Tasarısı İle İlgili Olarak YÖDAK Başkanlığı'nda ÜAKK Üyeleri Ve Rektörler İle Yapılan Çalıştay Toplantılarında Konsensus İle Alınan Kararlar Bu Raporda Yer Almaktadır.

Raporu indirmek için tıklayınız

.

DOKTORA TEZ SAVUNMASI DUYURULARI