YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Azizoğlu ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Doğru’yu Kabul Etti

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı Uluslararası Üniversiteler Konseyi Başkanı Azizoğlu ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Doğru’yu Kabul Etti

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, Uluslararası Üniversiteler Konseyi (UÜK) Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ve beraberinde İcra Kurulu Başkan Vekili, YÖK Üyesi Prof. Dr. Mahmut Doğru’yu kabul ederek görüştü.

 UÜK İcra Kurulu Başkanı Azizoğlu ve Başkan Vekili Prof. Dr. Doğru YÖDAK binasında gerçekleşen toplantıdan önce gerçekleştirdikleri görüşmede Prof. Dr. Avcı’ya bir plaket sundular.

Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri başta olmak üzere yükseköğretim kurumlarının ekonomik ve akademik alanlarda iş birliğini sağlamak ve temsiliyetlerini sağlamak amacıyla 2010 yılında kurulan UÜK İcra Kurulu Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu ve İcra Kurulu Başkan Vekili ve YÖK üyesi Prof. Dr. Mahmut Doğru’yu kabulünde, YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı ve YÖDAK Üyeleri, KKTC yükseköğretim alanının uluslararası platformda yürüteceği iş birliği, yükseköğretimin çeşitli kademelerinde öğrenci değişimi ve ortak projeler üretilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Print
Posted: Tem 8, 2021,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: