Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Çavuşoğlu, YÖDAK Başkanı Büke ve Beraberindeki Heyeti Kabul Etti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Akile Büke ile kurul üyelerini kabul ederek görüştü. Görüşmede Yükseköğrenimde yaşanan gelişmeler ele alındı.

 

Kabulde ilk sözü alan Prof. Dr. Akile Büke, Bakan Çavuşoğlu’na yeni görevinde başarı dileyerek, YÖDAK’ın sorunlarını ayrıntıları ile aktarmak ve yükseköğretim de atılacak adımları görüşmek  amacıyla ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise YÖDAK heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, görüşmede YÖDAK’ın çalışmaları hakkında bilgi alma ve beklentileri aktarma şansı yakaladıklarını belirtti.

 

Yükseköğretimin ülkenin lokomotifi olduğuna dikkat çeken ve bu alanda atılacak adımların önemine değinen Bakan Çavuşoğlu, YÖDAK’ın üniversitelerle ilgili tüm konuların muhatabı konumundaki kurum olduğunu, bu nedenle YÖDAK’ın yapısının daha otoriter bir konuma gelmesi gerektiğini vurguladı.

 

Bu bağlamda kurumun yapısının güçlendirilmesi adına atılacak adımları yakından takip ederek, görüşüp tartışacaklarını da sözlerine ekleyen Çavuşoğlu, yaşananların nedenlerini ve sonuçlarını değerlendirerek çıkan sonuçlara göre ortaya bir vizyon koyacaklarını belirtti ve “tüm gailemiz yükseköğretimin ileriye gitmesidir” dedi.

 

Çavuşoğlu konuşmasının sonunda YÖDAK’ın ülke açısından önemine vurgu  yaparak “YÖDAK’a beklentilerimizi aktardık, daha etkin ve daha otoriter bir yapı oluşturulması gerektiğine vurgu yaptık” dedi ve süreç içerisinde yaşanan sorunlara çözüm bulmak için görüşeceklerini sözlerine ekledi.

 

Print
Posted: May 24, 2019,
Categories: Haberler,
Comments: 0,
Tags: