• Yazdır
  • Eposta

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı TATAR, ÜAKK tarafından YÖDAK Üyeliğine seçilen TERKAN’a atama belgesini tevdi etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı TATAR, ÜAKK tarafından YÖDAK Üyeliğine seçilen TERKAN’a atama belgesini tevdi etti.

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanlığı’nda Üniversitelerarası Akademik Koordinasyon Kurulu (ÜAKK) tarafından 21 Kasım 2023 tarihinde Doğu Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen YÖDAK Üyeliği seçiminde 48 oyun 35’ini alarak YÖDAK Üyeliğine seçilen Prof. Dr. Remziye TERKAN, atama belgesini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin TATAR’dan aldı.

Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, YÖDAK Üyeliğine seçilen TERKAN’ı huzuruna kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayında gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, YÖDAK’ın KKTC Üniversiteleri için, KKTC Yükseköğretimi için çok önemli bir kurum olduğuna dikkat çekerek YÖDAK Üyeliğine seçilen TERKAN’ı tebrik ederek, görevinde başarılar diledi.

YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Remziye TERKAN, “Bu önemli kurulda yer alabilmem için bana fırsat tanıyan değerli üyelerin bulunduğu ÜAKK’ya, üniversitelerimize, YÖDAK Başkan ve üyelerine ve de siz sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ederim. Yüksesköğretimin gelişimine katkı koymak için çalışmalar yapmak bir ayrıcalık ve ayrı bir sorumluluktur. Görev ve sorumluluğumun bilincinde hareket edeceğime söz veriyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı TATAR, görüşmenin sonunda atama yazısını TERKAN’a tevdi etti.Bize Ulaşın

Adres: 28 Kasım Sokak No:11 Köşklüçiftlik, Lefkoşa / KKTC

+90 (392) 228 43 46
+90 (392) 228 43 47
+90 (392) 228 23 48
+90 (392) 228 13 49

Email: yodak@gov.ct.trKıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi