• Yazdır
  • Eposta

“Acının Derin İzi: Kahramanmaraş merkezli depremin acısı yüreğimizde bizleri yakmaya devam ediyor”

“Acının Derin İzi: Kahramanmaraş merkezli depremin acısı yüreğimizde bizleri yakmaya devam ediyor”

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Tugay Avcı “6 Şubat 2023'te Kahramanmaraş merkezli deprem, sadece Adıyaman'ı değil, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni sarsmış, yüreğimizi yakmış ve KKTC halkını derin bir hüzne boğmuştur”. dedi.

Asrın felaketi içimizde hala fırtınalar estirirken, bir yandan da derin, sessiz, acı bir yakarış içerisindeyiz diyen YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, kaybettiğimiz canlarımız, şampiyon meleklerimiz, o sevgi dolu kalpler hala hepimizin içinde atıyor ve yaşıyor, ifadelerinde bulundu. Kayıplarımızın ardında bıraktıkları boşluğu doldurmak mümkün değildir diyerek devam eden YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, birbirimize destek olmamızın ve bu zorlu süreçte dayanışmayı güçlendirmemizin, ortak davamız için mücadele ederek kenetli kalmanın toplumsal önemini vurguladı.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Turgay Avcı, kayıplarımızın ardında bıraktığı etkiler, eğitim camiasında da toplumumuzda da sürekli hissedilecek. 6 Şubat acımızın içimizi yaktığı bir gündür, Bu acı günümüzde, öncelikle ailelere bir kez daha sabırlar diliyor, kayıplarımızı anarak, duyduğumuz derin üzüntüyü, bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ortak davamız olan ISIAS davasının da bir an evvel adalet yolunda son bulmasını diliyoruz, bu tarifsiz acılara sebep olan herkesin hak ettiği cezayı almasını istiyoruz. Unutmadık, unutmayacağız. Unutturmayacağız. Hepimize sabırlar diliyorum, diyerek sözlerine son verdi.Bize Ulaşın

Adres: 28 Kasım Sokak No:11 Köşklüçiftlik, Lefkoşa / KKTC

+90 (392) 228 43 46
+90 (392) 228 43 47
+90 (392) 228 23 48
+90 (392) 228 13 49

Email: yodak@gov.ct.trKıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi