• Yazdır
  • Eposta

YÖK Denetleme Kurulu Üyeleri YÖDAK Başkanı ve Üyelerini Ziyaret Etti.

YÖK Denetleme Kurulu Üyeleri YÖDAK Başkanı ve Üyelerini Ziyaret Etti.

Türkiye Cumhuriyeti YÖK Denetleme Heyeti Başkanı Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş, YÖK Denetleme Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Mevlut Özçelik, Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Prof. Dr. Mehmet Duman ve Güray Irmak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Denetleme Kurulundan, Yükseköğretim Denetleme Başkanı Prof. Dr. Hamit Emrah Beriş ve YÖK Denetleme Kurulu Üyesi Güray Irmak, Yükseköğrenim Planama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) Başkanı Prof. Dr. Aykut Hocanın ve üyeleri ile bir araya geldi.

Toplantıda, YÖDAK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Amca, Prof. Dr. Hülya Harutoğlu, Prof. Dr. Ali Ünyayar, Prof. Dr. Zafer Ağdelen, Prof. Dr. Remziye Terkan ve Prof. Dr. Akın Cellatoğlu da yer aldı. Görüşmede yükseköğretimdeki denetim süreçleri ve iş birliği olanakları ele alındı.

Türkiye Cumhuriyeti Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanı ve Üyesi, ikili protokol doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne ÖSYM Kılavuzuna dahil YÖK onaylı üniversitelere gelerek YÖK onaylı programlar altında eğitim alan öğrencilerin geçirdikleri eğitim süreçlerini ve üniversitelerin işleyişlerini her yönü ile değerlendirdiklerini ifade ettiler.

2017’den itibaren her yıl YÖK onaylı üniversiteler ve bu üniversiteler altındaki YÖK onaylı programları değerlendirmeye gelen YÖK Denetleme Heyetinin YÖDAK Başkan ve Üyeleri ile yeniden bir araya gelecekleri üzerine görüş birliği yaparak toplantı sonlandırıldı.Bize Ulaşın

Adres: 28 Kasım Sokak No:11 Köşklüçiftlik, Lefkoşa / KKTC

+90 (392) 228 43 46
+90 (392) 228 43 47
+90 (392) 228 23 48
+90 (392) 228 13 49

Email: yodak@gov.ct.tr