• Yazdır
  • Eposta

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Aykut Hocanın, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Kocabıçak ile bir araya geldi.

KKTC’deki yükseköğretim kalitesinin artırılması ana temasıyla gerçekleşen görüşmede KKTC'deki üniversitelerin denetimi, akreditasyonları, kalite güvence sistemleri ve uluslararası alanda temsiliyeti ele alındı.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Özvar, YÖK’ün tecrübe ve birikimleri ile KKTC üniversitelerine gerekli her türlü desteği sağlayacağımı ifade etti. Dünyadaki Türk üniversitelerinin kalite standartlarının KKTC üniversiteleri için de geçerli olacağını vurgulayan Özvar, üyesi olunan uluslararası kuruluşların toplantıları ve etkinlikleri içerisinde KKTC üniversitelerinin de olacağını belirtti. Yükseköğretim Kurulunun elindeki tüm imkanları KKTC üniversiteleri için seferber edeceğini ifade eden Özvar, “Biz Yükseköğretim Kurulu olarak KKTC'yi bir üniversiteler adası, uluslararası yükseköğretimin örnek ülkesi olarak hayal ediyoruz” dedi. Üniversitelerin eğitim öğretim alanında kalite standartlarından asla vazgeçmemesi gerektiğine işaret eden Özvar, üniversite başarılarının KKTC'nin küresel ölçekte tanınması için eşsiz bir potansiyel taşıdığını da kaydetti. 

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Aykut, KKTC üniversitelerine duyulan hassasiyetten büyük memnuniyet duyduğunu belirtirken, YÖK’ten etkin denetim için dijital ve teknik sistem desteğinin, kurumsal kalite ve program akreditasyon standartlarının uygulanması hakkında önemli bir katkı olacağını ifade ederek, YÖDAK-YÖK-YÖKAK iş birliğinin koordineli çalışmasıyla KKTC üniversitelerinin denetim ve eğitim kalitesinin artmasının KKTC için büyük önem taşıdığını vurguladı. Bu iş birliğinin gelecekte KKTC'nin yükseköğretim alanında daha güçlü bir konuma gelmesine katkı sağlayacağına inandığını sözlerine ekledi.Bize Ulaşın

Adres: 28 Kasım Sokak No:11 Köşklüçiftlik, Lefkoşa / KKTC

+90 (392) 228 43 46
+90 (392) 228 43 47
+90 (392) 228 23 48
+90 (392) 228 13 49

Email: yodak@gov.ct.tr